14 paź 2008

Sowie oddziały - bankowa ornitologia

W obliczu kryzysu na rynkach finansowych banki postanowiły zrezygnować z ryzykownych działań i zająć się ornitologią. Dobrym zobrazowaniem tego trendu jest opisana na stronie inwestycje.pl strategia niemiecko-norweskiego banku DnB Nord, który ma już 50 sowich oddziałów.

Sowy są bardzo popularne wśród bankowców. Ze strony grupy BRE dowiadujemy się, że sowie oddziały (i to za granicą!) ma również BZ WBK. Ptactwo porozumiewa się w nich w języku polskim! Nie tylko w Wigilię! Dodatkowego smaczku tej informacji dodaje fakt, że pracownicy banku zatrudniani są w palcówkach. Wolimy nie wnikać.

Sowami (tym razem na Ukrainie) zainteresował się również bank Pekao SA. Ma tam już kilkanaście sowich oddziałów. Można rzec, że żubr interesuje się sową. Osobliwa parka.

Co ciekawe - o sowich oddziałach zarówno BZ WBK, jak i Pekao SA pisze ta sama M. Jeżewska. Prawdziwy specjalista od ornitologii grupy BRE!

Na zakończenie zachęcamy przedstawicieli polskich banków do zainteresowania się innymi gatunkami ptaków. Proponujemy bocianie bankomaty, kogucie kredyty i lokaty albatros. Pierze niektórych ptaków można wykorzystać w kampanii reklamowej. Proponujemy hasło: "tu się dobrze pierze".

1 komentarz:

Helena pisze...

Ale bociany przynoszą dzieci, a nie pieniądze... Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego! Sowy - pieniądze, bociany - dzieci. Nie ma co tu kombinować. :)