11 maj 2009

Z liczeniem na bakier

Redaktorzy, do kalkulatorów! Liczba przedziwnych sum, różnic, iloczynów i ilorazów mnoży się z każdym dniem! Obliczenia brane z księżyca stały się normą... Czy potrzebna jest reedukacja matematyczna?

Portal technonews.pl proponuje 6 alternatyw dla Last.fm. Alternatywa może być tylko jedna, więc pięć pozostałych to ściema...

Lapsus nadesłał Eugeniusz Mur, dziękujemy!

Koszty połączeń w Play są najniższe, ponieważ są droższe niż te w Plusie! Aż o 9 gr. Tańsza jest tylko Era i Orange.


Za lapsus dziękujemy uśmiechowi losu.

Microsoft zachęca do poznawania pakietu Office 2007 od zer. A co z dwójką i siódemką?

Lapsus nadesłał Przemek, dziękujemy!

Gazeta.pl policzyła, ile czasu spędzają na naszej-klasie kobiety, a ile mężczyźni. W grudniu kobiety zajrzały do serwisu tylko na 15 minut. Płeć brzydka postanowiła zbojkotować portal i poświęcić mu czas ujemny...

Za lapsus dziękujemy uśmiechowi losu.

Mistrzostwa w biegach narciarskich są powtarzane znacznie częściej niż te poświęcone pozostałym dyscyplinom sportowym. Aż czterokrotnie do przyszłej środy!

Lapsus nadesłał nothi, dziękujemy!

Na koniec fragment strony, przygotowanej prawdopodobnie przez Węgrów (elib.kkf.hu). Wszystko pięknie, ale czy naprawdę myślą, że aż 0,2% Polaków umie czytać?


Lapsus podesłała Saari, dziękujemy!

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Po prawdzie to alternatyw może być bądź ile, jeśli każda składa się z dwóch wykluczających się możliwości (http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=alternatywa). Co oczywiście nie zmienia faktu, że cytowany portal i tak bezsensownie użył tego słowa :) alternatywa to nie druga możliwość.

amistad pisze...

Źle, bratanki! Najczęściej używanym u nas językiem jest polsko-angielski pidgin! No wiecie, te wszystkie sorki, oblukać i inne potworki językowe.

Lilly Lill pisze...

W lecie jadę na stypendium na Węgry, także pokażę dziadom, że my piszemy i czytamy, a co!