27 sie 2009

Gotówka bezgotówkowa

Polbank jest znany z okropnego podejścia do klienta. Ten wizerunek potwierdza nowe konto oszczędnościowe, z którego nie da się wypłacić gotówki w postaci bezgotówkowej. W czasach kawy bezkofeinowej i piwa bezalkoholowego niemożność wypłacenia bezgotówkowej gotówki naprawdę zakrawa na kpiny.

Lapsus nadesłał Ziomuś. Dziękujemy!

Dopisek: czytelnicy informują nas, że bezgotówkowa gotówka to nie błąd, ale kalka z bankowego slangu. Zatem w artykule lapsusu nie ma. Jest za to w paskudnym i niespójnym bankowym profesjolekcie.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Wypłata w formie bezgotówkowej to zwykły przelew - to bankowa nomenklatura. Niestety tym razem artykuł bez lapsusa :(

pozdrawiam,
primerka

Anonimowy pisze...

Bankowa nomenklatura poraża niespójnością. W określeniu „gotówka w postaci bezgotówkowej” pierwsza gotówka oznacza pieniądze możliwe do natychmiastowego wykorzystania, a druga gotówka to pieniądze w formie fizycznej (banknoty i bilon). Zatem lapsus jest.

Trudno też się w świetle powyższego dziwić, że usługi bankowe wciąż są tak horrendalnie drogie. Po prostu muszą zatrudniać kilka razy więcej personelu, aby poprawiać swoje błędy, a następnie tych, którzy poprawiali.

LukasK

Maciek pisze...

Primerka - przecież wypłata to nie przelew :)

Anonimowy pisze...

primerka w banku pracowała, wie co to wypłata. Poza tym w lapsusie nie ma mowy o wypłacaniu GOTÓWKI w formie bezgotówkowej, tylko o wypłacaniu PIENIĘDZY w tej formie. Jeśli chodzi o konto w polbanku, to prawdopodobnie można wypłacić kasę do ręki za darmo, ale nie można jej przelać na inne konto. Nawet w systemie, który służy do operacji bankowych operacja ta nazwana jest "wypłatą" i polega właśnie na przelaniu pieniędzy na inne konto. Z tego co się orientuję, to nigdzie w opisach kont różnych banków nie ma określenia 'wypłaty gotówki bezgotówkowo" :p

primerka