12 sty 2011

Hofman, Hoffman, Hofffman, Hofffmannn, Hofffmmm...

Jak ma na nazwisko poseł Prawa i Sprawiedliwości i rzecznik tej partii Adam H.? Trudno dociec. Media podają sprzeczne informacje na ten temat. Najskąpiej literkami obdarzył posła portal TVN24.pl, według którego jego nazwisko brzmi Hofman. Co ciekawe, ma Hofman ma coś wspólnego z PO...

Bardziej szczodry był Onet.pl, który dorzucił Hofmanowi jeszcze jedną literkę. Tak narodził się poseł Adam Hoffman. Autorowi tekstu najwyraźniej podpadł za to premier Tusk, z którego zrobiono donalda.

Najdalej w tym specyficznym wyścigu zbrojeń posunął się tenże sam Onet, który cytuje wystąpienie niejakiego Hofffmana.

Przyznajemy, że w ostatniej wersji nazwisko posła wygląda najlepiej - wreszcie poważnie, dostojnie. Szkoda, że tylko ta litera jest zwielokrotniona, przydałoby się dorzucić też coś na końcu - jakże pięknie wyglądałoby nazwisko Hofffmann, albo jeszcze lepiej - Hofffmannn! W wymowie prawie nie słychać różnicy. Słychać by ją było (i byłaby to zmiana na plus!), gdyby posłowi rozciągnąć lubieżnie głoskę "m" i zmienić jego nazwisko na Hofffmmmannn. Adammm Hofffmmmannn z pewnością zyskałby w najbliższych wyborach głosy wielu kobiet. I mmmężczyznnn.

Lapsus nadesłał y13. Dziękujemy!

Brak komentarzy: