6 lip 2011

Potop - w Warszawie spadły 32 litry deszczu

TVN Warszawa bije na alarm - stolicy grozi powódź! Synoptyk TVN Meteo wypowiedział się nawet i zdradził, że w ciągu ostatniej doby w Warszawie spadły 32 litry deszczu. Ponieważ liczba ta brzmi jakoś niezbyt powalająco, postanowiliśmy zrobić eksperyment i nalaliśmy 32 litry wody do wanny. Zmieściło się, wystarczyło nawet na skromną kąpiel, ale na zatopienie całego miasta już na oko było dużo za mało. Może TVN Warszawa operuje jakimiś innymi litrami? Bardziej mokrymi albo większymi?

Podczas naszego eksperymentu mieliśmy problem. Chcieliśmy bowiem stworzyć warunki jak najbardziej podobne do opisanych w tekście, a tam pojawiają się dwie liczby - najpierw 30 litrów, potem 32. Postanowiliśmy jednak pójść na całość i odważnie wybraliśmy większą liczbę. A utopić i tak się nie udało.

8 komentarzy:

elser pisze...

Możliwe, że nie uwzględniono gęstości wody w momencie mierzenia pojemności. Być może była ona wtedy pod ogromnym ciśnieniem.

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Betina pisze...

Może to miała być ogólnodostępna kąpiel ,a na poważnie 30 l/metr kwadratowy to przy takiej ilości zabudowanego gruntu jak w stolicy to może być problem...http://wiecznedzieci.blogspot.com/

AleksandraWajnert pisze...

widocznie napadało w trakcie pisania artykułu :D

best stretch mark creams pisze...

I appreciate the effort you have placed in creating this article..much success

Paul Reed Smith McCarty pisze...

Woaha! 32 liters is much water...nature is too strong for men to defeat

baseball hitting lessons pisze...

Deluge = its just the wrath of nature against the cruelty of man

Pencil Post Bed pisze...

In the Philippines, they have rain fall of such quantity...no wonder flood frequents this country