9 kwi 2008

Józef Piłsudzki i jego drogi

Po Lechu Laczyńskim postanowiliśmy zająć się kolejnym wielkim Polakiem, o którym informacji w sieci jest mnóstwo - Józefem Piłsudzkim.

Do badań nad dziejami Józefa Piłsudzkiego zainspirowała nas książka Ryszarda Świętka "Maksymy. Józef Piłsudzki", oferowana przez księgarnię internetową Księgarz.net.pl:

Szybko okazało się, że nie jest to jedyne dzieło poświęcone postaci Józefa Piłsudzkiego. Portal sporty.pl oferuje książkę Dobiesława Dudka "Józef Piłsudzki wobec problemów kultury fizycznej". Okazuje się, że marszałek Piłsudzki krzewił:

Na stronie wrocławskiego oddziału PTTK czytamy o spotkaniu (niestety już było) poświęconemu drogownictwu. Tytuł "Trzy drogi józefa Piłsudzkiego" sugeruje, że ów zajmował się nie tylko sportem, ale także wytyczaniem albo utwardzaniem dróg. Zastanawia nas dziwny zapis jego imienia...

Partia rządząca okazuje należyty szacunek wielkiej postaci Józefa Piłsudzkiego. Na stronie gdańskiej Platformy Obywatelskiej można obejrzeć zdjęcia dokumentujące składanie kwiatów pod jego pomnikiem:

Działaczom gdańskiej Platformy Obywatelskiej pozazdrościli samorządowcy z Konina. Dodatek do dziennika "Polska", "Głos Wielkopolski", informuje, że pomnik Piłsudzkiego w Koninie powstanie specjalnie jako miejsce utylizacji roślin:

Portal miastozgierz.pl bije na alarm - na ulicy Józefa Piłsudzkiego w Zgierzu szaleje pijaństwo. Parę lat temu ulica była całkowicie zalana:

Na deser ciekawa wiadomość edukacyjna. Biuletyn Informacyjny Garwolina informuje, że Zspół Szkół im. Marszałka J. Piłsudzkiego się rozbudowuje. Brawo! W każdym powiecie powinien być taki Zspół!

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

To coś jak Ochódzki...